wtorek, 14 lutego 2012

Akademia Księżniczek

Tytuł: Akademia księżniczek
Autor: Shannon Hale
Liczba stron: 235
Wydawnictwo dolnośląskie

Książka opowiada o dziewczynach, które mieszkają w górach. Zostają wysłane do szkoły dla panien, jedna z nich ma zostać przyszłą żoną księcia. Podoba mi się jej styl i choć ją czytałam dość dawno pamiętam, że nie umiałam się od niej odciągnąć. Książka nie charakteryzuje się bardzo rozwiniętą fabułą, ani jakimiś fragmentami trzymającymi w napięciu, ale jednak nie ma momentu w którym staje się nudna i monotonna. Kiedyś pewnie wrócę do tej książki, może wtedy będę myślała o niej inaczej.

6 komentarzy:

 1. W ogóle nie kojarzę nazwiska autorki. Ale za to okładka jest bardzo ładna. Ciekawe jakie wrażenia miałabym na temat treści. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam pojęcia czemu ale tytuł kojaży mi się z tytułem filmu barbie może dlatego że mam młodszą siostre. zapraszam na mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, jak będę się nudzić to poszukam jej w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie. Dawno juz wyroslam z takich powiescidelem. I, mala uwaga - podoba Ci sie styl, jakim jest napisana ksiazka, czy jedna z bohaterek, ktora ma zostac zona ksiecia? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę czytałam dość dawno (2 lata temu) i teraz nie jestem pewna co podobało mi się bardziej. Wiem, że teraz (gdybym miała wybrać) nie sięgnęłabym po nią.

   Usuń
 5. Czytałam ją i bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń