poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Harry Potter i Czara Ognia

Tytuł : Harry Potter i Czara Ognia
Autor : J. K. Rowling
Moja Ocena : 10/10
Liczba stron : 768
Tom : 4


Moja ulubiona seria książek, mojej ulubionej pisarki. Czwarta część opowieści o Harrym Potterze, była równie zaskakująca i niesamowicie wciągająca jak poprzednie, oraz obfita w tajemnice co jest jej dużą zaletą.

Dla przypomnienia (chodź myślę, że niepotrzebnie) Harry Potter to czternastoletni czarodziej uczęszczający do szkoły i czarodziejstwa w Hogwarcie. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Ron i Hermiona, a ojcem chrzestnym Syriusz Black - został niewinnie zamknięty w Azkabanie (więzieniu dla czarodziejów) i zbiegł z niego ostatniego roku.

Na początku książki Harry wyjeżdża z rodziną Weasleyów i Hermioną na mistrzostwa świata w quidittchu. Zakłócają je jednak nietypowe znaki pojawiające się na niebie, wiążące się z osobą lorda Voldemorta - złego czarnoksiężnika i mordercy wielu ludzi w tym rodziców Harrego.
W tym roku w Hogwarcie odbędzie się Turniej Trójmagiczny. Będą w nim uczestniczyć trzy szkoły magii: Hogwart, Durmstrang i Beauxbatoms; a reprezentantów każdej z szkół będzie wybierać Czara Ognia. Troje reprezentantów będzie rywalizować ze sobą w trzech zadaniach, a zwycięzca zostanie obsypany fortuną. Jednak reprezentant nie może mieć mniej niż szesnaście lat, więc nasz główny bohater nie miał możliwości się zgłosić. Jednak Harry zostaje mimo to wybrany i zostaje czwartym uczestnikiem Turnieju Trójmagicznego. Czekają go tam bardzo niebezpieczne zadania...

Jest to naprawdę godna polecenia książka pełna tajemnic i niesamowitych wydarzeń. Tak jak poprzednie części zaskakuje i wciąga. Tyle sekretów, magii i fantasy nie znajdziecie w innej książce.

2 komentarze:

  1. Mnie ta i siódma część podobały się najbardziej.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. czasy mego gimnazjum.... Dobrze się czytało

    OdpowiedzUsuń