czwartek, 14 czerwca 2012

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Tytuł : Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Autor : J.K. Rowling
Moja ocena : 10/10

Dziwie się sama sobie, że nie czytałam wcześniej tej książki, a zaledwie jej fragmenty. Teraz nadrabiam zaległości.
Myślę, że większość z was czytała tą książkę, więc nie będzie to dla was nic nowego.
Książka była naprawdę świetna, napisana barwnym językiem zrozumiałym dla wszystkich. Dzięki temu podbiła świat.

Harry Potter jest tytułowym bohaterem książki, którego rodzice zostali zamordowani przez złego czarnoksiężnika Voldemorta. Od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja w ich domu. Harry mieszkał z wujostwem przez dziesięć lat, był wychowywany surowo podczas, gdy jego kuzyn jest rozpieszczany do granic możliwości. Chodził w ubraniach po grubym kuzynie, mieszkał w komórce pod schodami i przeżył wiele innych upokorzeń. Znosił jednak to wszystko. Gdy skończył jedenaście lat otrzymał list ze szkoły magicznej oraz dowiaduje się o tym, że jest czarodziejem. W szkole poznaje przyjaciół Rona i Hermionę z którymi dane jest mu przeżyć fascynujące przygody i zmierzyć się z ich śmiertelnym wrogiem Lordem Voldemortem.
 Książka jest watra przeczytania zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Jest ponadczasowa i nigdy nikomu się nie znudzi.

2 komentarze:

  1. Mam sentyment do całej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałem całą serię 4 razy, i na pewno nie ostatni. Przez te książki zacząłem na poważnie interesować się literaturą. Dziwie Ci się, że napisałaś tak krótką recenzję, ja bym nie potrafił.

    OdpowiedzUsuń