poniedziałek, 25 czerwca 2012

Opowieści z Narnii : Podróż "Wędrowca do Świtu"

Tytuł : Opowieści z Narnii : Podróż "Wędrowca do Świtu"
Autor : Clive Staples Levis
Część serii : 3
Moja ocena : 4/10
Zacznę od tego, że sto razy bardziej podobał mi się film.
Książkę przeczytałam w dwa dni, a właściwie mogłabym powiedzieć, że ją wymęczyłam. Pomysł na książkę nie był najlepszy, bardziej mi się podobała pierwsza część z tej serii. Brakło mi  w książce wszystkiego co w nich sobie cenię najbardziej czyli: wciągającego początku, rozwiniętej fabuły, ciekawego czarnego charakteru, spisków, ostatecznej walki z wrogiem, spektakularnego zakończenia. Pierwsza część była o niebo lepsza i zawierała wszystkie powyższe argumenty dobrej książki.
Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład "Wędrowca do Świtu", gdzie ponownie spotykają młodego króla Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich (Revilian, Bern, Argoz, Mavramorn, Oktezjan, Restimar i Rup), których uzurpator Miraz wysłał na morze. W tym celu rozpoczynają pełną przygód podróż aż na "ostateczny wschód".

4 komentarze:

 1. czytałam całą tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja do tej serii nie mogę sie przekonać, nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam eony temu, nim jeszcze zaczęli kręcić Lwa, czarownicę i starą szafę. Bardzo mi się podobało - szczególnie motyw ze smokiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też bardzo podobał się motyw ze smokiem :-)Ogólnie to cała książka mi się podobała. uwielbiam opowieści z Narnii i każda z 7 części.
  Zapraszam do siebie http://moj-ksiegozbior.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń