czwartek, 6 września 2012

Harry Potter i Zakon Feniksa

Tytuł : Harry Potter i Zakon Feniksa
Autor : J. K. Rowling
Moja Ocena : 10/10
Liczba stron :
Tom : 5

Głównym bohaterem jest Harry Potter - piętnastoletni czarodziej, wychowany przez zupełnie "niemagiczne" wujostwo. Ma on dwójkę wspaniałych przyjaciół Rona Weasleya i Hermionę Granger. Ojca zastępuje mu ojciec chrzestny - Syriusz Black. Harry jest uczniem piątego roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Tematem powieści jest walka z wielkim niebezpieczeństwem zagrażającym światu ze strony Lorda Voldemorta, który odzyskał swoje siły. W celu zapobiegnięcia klęsce zostaje ponowne założony Zakon Feniksa - tajemna organizacja walcząca ze sprzymierzeńcami Voldemorta. W Hogwarcie zostaje zatrudniony nowy nauczyciel obrony przed czarną magią - profesor Dolores Umbridge. Uczy ona tylko teorii, więc młodzi czarodzieje nie czują się dostatecznie wyedukowani, aby bronić się przed mocami zła. Z tego powodu niewielka grupa osób pod wodzą Harry'ego organizuje tajemne spotkania Gwardii Dumbledore'a. Uczą się tam prawdziwej obrony przed czarną magią.

Harry coraz częściej miewa realistyczne sny. W jednym z nich widzi swojego ojca chrzestnego torturowanego przez Voldemorta. Skłania go to do podjęcia decyzji o udaniu się do Ministerstwa Magii. Harry wraz z przyjaciółmi przeżywa tam wiele wstrząsających przygód.

Książka - tak jak poprzednie części - nie zawiodła mnie. Polecam ją jak najbardziej wszystkim.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz