niedziela, 28 kwietnia 2013

Assassin's Creed : Objawienia

Tytuł : Assassin's Creed : Objawienia
Autor : Oliver Bowden
Moja Ocena : 6/10
Tom : 4

Assassin's Creed : Objawienia jest jedną z kolejnych części książek o Bractwie Asasynów. Assasyni są stowarzyszeniem, które ochrania ludzi przed Zakonem Templariuszy.

W tej części głównym bohaterem jest Ezio Auditore, florentczyk, któremu Templariusze zabili całą męską część rodziny. Od tamtego momentu postanawia do konać zemsty na Templariuszach i wkracza do Bractwa Assassynów.

W tej części książki Ezio jest już w podeszłym wieku, a jego celem jest znelezienie legendarnej biblioteki swojego przodka - Altäira. Główny bohater wyrusza w niebezpieczna podróż obfitującą w przygody i ciekawe sytuacje. Ezio poznale również mnóstwo nowych ludzi, nie tylko z Bractwa Asasynów, ale również zwykłych "cywili". Jedną z takich postaci jest Sofia, która pomaga głównemu bohaterowi w wykonywaniu jego misji. Książka "" bardzo przypadła mi do gustu, bardziej niż poprzednie części serii. Bardzo szkoda, że to ostatnia część opowieści o Ezio, ponieważ ten bohater był osobą o bardzo barwnej osobowości, a wiem, że Connor (postać z następnej części książek o assasynach) już taki barwny nie będzie.

Przed przeczytaniem książki zapoznałam się z fabułą gry, w którą grało mi się bardzo przyjemnie. Bez niej najprawdopodobniej nie wyobraziłabym sobie wielu sytuacji, w których nasz główny bohater brał udział. Serdecznie ją polecam.

Ogólnie rzecz biorąc książka nie podobała mi się tak bardzo jak jej poprzednie części, ale nadal ma swój klimat i za to ją cenię.

Książka została przeczytania w ramach wyzwania "Czytam Fantastykę"

2 komentarze:

 1. Dziękuję za podesłanie linka do recenzji,
  została ona dodana do wyzwania.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kompletnie nie znam książek, za to gra mnie wciągnęła. Może nadrobię tę zaległość :)

  ps. weryfikacja obrazkowa jest strasznie wkurzająca :)

  OdpowiedzUsuń