środa, 13 lutego 2013

Zwiadowcy : Bitwa o Skandię

Tytuł : Zwiadowcy : Bitwa o Skandię
Autor : John Flanagan
Moja ocena : 9/10
Tom : 4


Zwiadowcy : Bitwa o Skandię jest czwartym tomem powieści o Zwiadowcach. Tak jak poprzednie jest niesamowicie wciągająca, pełna niespodziewanych wątków i zwrotów akcji.

Głównym bohaterem jest Will - uczeń zwiadowcy Halt'a. Po tym, jak został porwany przez Skandian, musiał siebie i swoją towarzyszę Evanlyn oswobodzić z rąk cudzoziemców. Jednak okazuje się, że w Skandii zbliża się wojna z wojskami z południa. Skandianie nie są zorganizowanym krajem i szanse na odniesienie zwycięstwa są naprawdę znikome. Jednak zwiadowcy Halt i Will postanawiają pomóc Skandianom.

Bardzo podobały mi się w tej książce opisy walk. Nie były one tak barwne jak w Wiedźminie, ale można było dokładnie sobie wyobrazić, co dzieję się na polu bitwy. Autor z dokładnością i perfekcją opisał najmniejsze szczegóły wojem. John Flanagan znakomicie relacjonuje walkę, odpowiednio dozując napięcie i emocje, a łącząc je z humorem sprawia, że nie można oderwać się od lektury nawet na chwilę.

Bitwa o Skandię jest pisana językiem barwnym o szerokim zasobie słownictwa, co znacznie ułatwia czytanie. Książka jest przeznaczona dla młodzieży, ale myślę, że pochłonie również dorosłych czytelników swoją fabułą i światem fantasy.

Jeżeli ktoś nie czytał taj książki, to ja serdecznie ją polecam. W świecie stworzonym przez Johna Flanagan'a można się zupełnie zatracić. Gorąco polecam tę książkę.

***
Książka została przeczytana w ramach wyzwania "Czytam Fantastykę"

1 komentarz:

  1. dziękuję za podesłanie linka,
    recenzja została dodana do wyzwania
    pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń