środa, 27 lutego 2013

Recenzjum : High Five
HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.

Więcej o akcji można przeczytać TUTAJ.


Tematem przewodnim rankingu są "Moje Ulubione Filmy". Nigdy nie robiłam takich zestawień na moim blogu, dlatego postanowiłam to zmienić. A więc zaczynajmy:

1. Władca Pierścieni (wszystkie części) - reż. Peter Jackson
Władca Pierścieni jest moją ulubioną książką, jak i filmem, a Peter Jackson moim ulubionym reżyserem. Uważam, że w filmie nic nie brakuje, a aktorzy odegrali perfekcyjnie swoje role. Całą trylogię obejrzałam ponad pięć razy i zawsze z chęcią do niej wracam.  Poza tym, w filmie występuje mój ulubiony aktor - Orlando Bloom.

2. Sherlock Holmes (jak na razie dwie części) - reż. Guy Ritchie
Z Sherlockiem Holmesem miałam już wcześniej do czynienia. Tak naprawdę do obejrzenia filmu zachęciłam nie książka. Sherlock grany jest przez Robert'a Downey'a Jr. , a dr. Watson przez Jude'a Law'a. Połączenie dwóch świetnych aktorów daje naprawdę rewelacyjny film pełny humoru (również czarnego), tajemnic i zagadek.

3. Incepcja reż. Christopher Nolan
Incepcja jest jednym z najbardziej oryginalnych filmów jakie zdołałam obejrzeć. Główną rolę odgrywa w nim Leonardo DiCaprio - kolejny genialny aktor, który gra Dom'a Cobb'a. Jest on wynalazcą sprzętu , za pomocą którego można przenieść do jednego snu kilka osób. Tym sposobem Dom razem z grupką przyjaciół postanawia wyciągnąć od pewnej osoby klucz od sejfu.


4. Piraci z Karaibów (wszystkie części) reż. Gore Verbinsky (1-3), Rob Marchall (4)
Chyba każdy kiedyś słyszał o najsłynniejszym piracie świata - Jack'u Sparrow'ie. Jest to chyba najbardziej wyróżniająca się postać grana przez Johnny'ego Depp'a (jedyny aktor który nie dostał Oskara, a tak naprawdę na niego nabardziej zasługuje). Film jest pełen humoru i grają w nim same barwnie postacie. 


5. Hobbit reż. Peter Jackson
Hobbit jest jedynym filmem, na którym byłam w kinie aż dwa razy. Mam po prostu słabość do prozy Tolkiena i filmów Peter'a Jackson'a . W Hobbicie bardzo spodobał mi się punkt widzenia reżysera oraz miejsce w którym film został nakręcony. Nowa Zelandia stała się Śródziemiem na Ziemi. 

7 komentarzy:

 1. Wszystkie filmy widziałam i każdy z nich jest świetny. Każdy z nich mogę oglądać wiele razy i mi się nie znudzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Piratów z Karaibów, nie tylko dlatego, że gra tam Johnny Depp:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wybór!:) Dodaje Cię do listy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie wymienione przez ciebie filmy są świetne! :)
  U mnie LOTR również na pierwszym miejscu!

  Pozdrawiam i dzięki za dołączenie do zabawy!
  Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych tematach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Incepcja świetny film oraz też Sherlock Holmes (chociaż jedynka lepsza od dwójki)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piraci z karaibów na nieznanych wodach- to jest to!
  Zapraszam na mojego bloga literackiego: recenzujemyto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam na mojego bloga literackiego: recenzujemyto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń