wtorek, 17 lipca 2012

Blondynka W Brazylii

Tytuł : Blondynka W Brazylii
Autor : Beata Pawlikowska
Moja ocena : 5/10
Liczba stron : 93Pierwsza podróżnicza książka którą przeczytałam. Po ocenie średnio mi się podobała, może dlatego, że nigdy wcześniej nie czytałam tego typu książek. Jak na książkę podróżniczą nie ma ona zbyt dużo opisów.
Tego typu książki nie mają określonej fabuły więc nie mam pojęcia o czym by tu pisać.

W książce nie dowiadujemy się prawie nic o Brazylii, ale nieliczne informacje są przekazane w ciekawy sposób. Pani Beata zaczyna swoją książkę od pierwszej Brazylijskiej kawy (bardzo mocnej), potem opisuje florę i faunę, oraz tradycyjne brazylijskie jedzenie. Książka zawierała wiele przemyśleń autorki, często dość trafnych... Jednak wszystko dzieje się oczami zwykłego turysty, nie ma tam zbyt wiele emocjonujących przeżyć i spotkań z tubylcami Brazylii. Autorka mieszka w klimatyzowanym hotelu, co odbiera klimat książki.

 Zupełnym przeciwieństwem jest książka Cejrowskiego, który mieszka i zachowuje się jak rdzenny mieszkaniec kraju który zwiedza. Poza tym jego przygody są bardzo emocjonujące.

Uważam, że Blondynka W Brazylii nie oddaje odpowiedniego klimatu i nie trzyma w napięciu. Nie jest to na pewno książka dla mnie więc nie polecam jej. Są z pewnością lepsze książki podróżnicze, oddające klimat zwiedzanego miejsca.

5 komentarzy:

 1. A to ci gratka:D Mogę się skusić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem na tak. Aktualnie uczę się hiszpańskiego dzięki serii "Blondynka na językach" . Z tą książką chętnie się zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sobie Blondynkę odpuszczę, ale na Cejrowskiego zapoluję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tej serii czytałam jak na razie jedynie o Amazonii. Na półce leżą jeszcze Himalaje i Zanzibar. Bardzo przyjemnie czyta się te podróżnicze opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie się zapoznam z twórczością tej ,,blondynki" ;)

  OdpowiedzUsuń