poniedziałek, 9 lipca 2012

Wymiana Studencka

Tytuł : Wymiana Studencka
Autor : Abby McDonald
Moja ocena : 7/10
Liczba stron : 293Książka opowiada o dwóch studentkach drugiego roku, które decydują się na wymianę studencką. Jedna z nich Tasha - amerykanka, zwykła roztrzepana  dziewczyna, znalazła się w kompromitującej sytuacji z  pewnym, dość popularnym chłopakiem i znalazła się na okładkach kolorowych czasopism, okrywając hańbą siebie i swoją rodzinę. Decyduje się na wyjazd, by uciec od skandalu i chodź nie uczy się zbyt dobrze, na wymianę wyjeżdża do Oksfordu.
Druga dziewczyna – angielka – Emily poukładana i odpowiedzialna dziewczyna, studentka ekonomii na Oksfordzie zgłosiła się na wymianę studencką dość późno, przez co nie wyjechała do Harwardu, ani do innej prestiżowej szkoły lecz do zwykłego uniwersytetu w Kalifornii (do szkoły Tashy). Zgodziła się wyjechać do zwykłej szkoły po tym jak rzucił ją chłopak i zmuszona była mieszkać z nieznośną przyjaciółką drugiej bohaterki w jej niechlujnym mieszkaniu. 

Oby dwie dziewczyny nie pasują do nowego środowiska i starają się do niego dostosować. Zaczynają więc pisać poradnik, jak stać się jedną z Kalifornijskich i Oksfordzkich dziewczyn.
 Dziewczyny poznają również ciekawych chłopaków….

 Po przeczytaniu tej książki mam trochę mieszane uczucia. Niby czytało się ją łatwo i przyjemnie, ale jednak nie wnosi nic. Łatwo przyszło łatwo poszło... Myślę, że zapomnę książkę szybko, i nie zostawi w mojej głowie śladu pamięci. 

Ale to nie zmienia faktu, że była całkiem fajna i polecam ją osobom, które nie mają nic ciekawszego na liście książek. :)

3 komentarze:

  1. Na razie mam ciekawsze pozycje na półkach, ale kiedyś z chęcią przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba sobie odpuszczę. Pozdrawiam ; )

    OdpowiedzUsuń