piątek, 6 lipca 2012

Lena w chmurach

Tytuł : Lena w chmurach
Autor : Romek Pawlak
Moja ocena : 5/10
Liczba stron : 230
Następna książka o wampirach. :(

Książka została napisana 'na jedno kopyto'. Wątek był nieco oklepany i nudny, a charaktery postaci zaczerpnięte ze Zmierzchu. Ale tak naprawdę to te "wampiry" przesądziły o wszystkim. Wolę tradycyjny stereotyp wampira.

"Lena w chmurach" zaczynała się całkiem nieźle.
Główną bohaterką jest Lena - przeciętna nastolatka nie wyróżniająca się z tłumu, mająca przyjaciół i chłopaka, fascynująca się chmurami  i robiąca im zdjęcia. Pewnego razu w jej domu pojawia się dziwny mężczyzna, przybywająca z 'nocy', wyglądająca jak postać z innego świata. Opowiadaj o tym, że Lena jest jedną z Naznaczonych, oraz o trzech światach. Dzień, Noc, Cień. Naznaczeni są osobami urodzonymi w nocy i przeniesione w dzień gdy były jeszcze bardzo małe. Mają do odegrania bardzo ważną rolę. Muszą połączyć lub oddzielić od siebie trzy światy. Niestety Naznaczeni są również wampirami.

Dla mnie wampiry są nieco przereklamowane. W książce te istoty nie przedstawiono z kłami i wysysającymi krew lecz jako postacie z nadzwyczajnymi umiejętnościami. Dla mnie określenie Naznaczeni było wystarczająco dobre. 

Nie podobała mi się i nie polecam jej. Uważam, że była to tylko strata czasu.

2 komentarze:

  1. Skoro nie polecasz to będę omijać ją szerokim łukiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej spasuję - nie zapowiada się ciekawie.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń