piątek, 13 lipca 2012

Zwodniczy Punkt

Tytuł : Zwodniczy Punkt
Autor : Dan Brown
Moja ocena : 9/10


Trzecia książka genialnego pisarza XXI w. O kim mowa? Oczywiście o Dan Brown'ie. Dzięki temu pisarzowi, jednym z moich marzeń jest odwiedzenie Włoch i przejście szlakiem opisanym i Aniołach i Demonach, oraz odwiedzenie Luwru i podziwianie obrazów Leonarda da Vinci. Jego książki górują na listach bestsellerów, oraz wywołują wiele kontrowersji, ale i tak są świetne.

To była moja druga książka, którą słuchałam w wersji audiobooka. Szczere, to nie jest najlepszy sposób na czytanie (słuchanie) książek. Wolę śledzić literki. Przy audiobookach trzeba być zawsze obecnym; mam nadzieję że w książce nie było żadnych obrazków...

Książka niesamowicie mnie wciągnęła, więc przez całe trzy dni chodziłam z iPodem w ręce i w słuchawkach na uszach. W tej powieści jest wszystko co kocham w książkach Dana Browna. Spisek, niesamowite odkrycie, tajemnica, oraz zawsze trzymająca w napięciu akcja.

Satelita NASA w lodowcu odkrywa ogromny meteoryt ze skamieniałościami, świadczącymi o życiu pozaziemskim. Prezydent postanawia zbadać go gruntownie i potwierdzić jego autentyczność. W tym celu wzywa grupę niezależnych naukowców, oraz Rachel Sexton - analityka wywiadu.
Co ciekawe, odkrycie to następuje podczas wyborów prezydenckich USA i może zapewnić reelekcję urzędującemu wówczas prezydentowi USA.
Tymczasem okazuje się, że wszyscy znajdują się w środku ogromnego spisku.

5 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać wreszcie jakąś książkę tego autora.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią sięgnę po tę książkę w najbliższym czasie :)

  Pozdrawiam!

  http://aleksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tego pisarza, uwielbiam Kod Leonarda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. marvelous blog desing templates This year's http://drupal.p118859.webspaceconfig.de/node/26600

  OdpowiedzUsuń