poniedziałek, 31 grudnia 2012

Koniec roku... czas na podsumowanie

Koniec roku.... Więc czas na podsumowanie...
Po dłuższym zastanowieniu zdołałam sporządzić listę dziesięciu moich ulubionych książek jakie przeczytałam w roku 2012.
10.
Recenzja
Maciej Frączyk - Zeznania Niekrytego Krytyka

Zeznania Niekrytego Krytyka była naprawdę świetna i zasługuje na bycie jedną z moich ulubionych książek. Książka nauczyła mnie naprawdę wiele i trafiła celnie w moje serce. Jest napisana ciekawym językiem i właśnie tym wyróżnia się na tle innych książek.


9.
Recenzja
Suzanne Collins - Igrzyska Śmierci
Długo zastanawiałam się nad tą książką. Z jednej strony jest genialna, z drugiej stront trochę żenująca. Dałam tej książce duży plus za świat wymyślony przez autorkę. Miasto Panem i dwanaście dystryktów oraz ich historia jest świetnie dopracowane, ale rozwój wypadków może pozostawiać wiele do życzenia. 
Co jak co, ale nie byłam wielbicielką Pety....
Żywię z tą książką jednak naprawdę miłe wspomnienia...

8.
Recenzja
Dan Brown - Zaginiony Symbol
Nie powiedziałabym, że jestem wielką fanką książek Dana Browna, zwłaszcza gdy zauważyłam, że fabuła jest z deczka oklepana, a cechy charakteru postaci się powtarzają. Mimo to zagadki ukazane w tej książce i innych częściach są naprawdę niesamowite, pociągające i intrygujące.7.
Recenzja
Dmirty Glukhovsky - Metro 2033
Książka w naprawdę dobrym stylu. Autor stworzył genialny świat w moskiewskim metrze, ludzi z nową kulturą oraz mutanty, które są na swój sposób przerażające. Fabuła jest rozwinięta i często zaskakująca. Książka naprrawdę mi się podobała.6.
Recenzja
Christopher Paolini - Dziedzictwo
Jest to ostatnia książka z serii o tej samej nazwie. Nie była ona rewelacją, ale cała seria Dziedzictwo i cały świat w niej stworzony był na naprawdę wysokim poziomie mimo, że w książce można było dopatrzyć się wielu błędów. Zostawiam tą książce na szóstym miejscu z powodu iż obdarzam tą serię dużym sentymentem.


5.
Recenzja
Jakub Ćwiek - Kłamca: Kill'em all
Książki Jakuba Ćwieka rzeczywiście bardzo mi się podobają. Autor stworzył niezwykle charyzmatycznego bohatera, Kłamca jest jedną z moich ulubionych książkowych postaci. Bardzo lubię tą serię, a jej ostatnią część stawiam na piątym miejscu w moim podsumowaniu.4.
John Flanagan - Zwiadowcy: Ruiny Gorlanu

Książkę przeczytałam zaledwie kilka dni temu i jeszcze nie zabrałam się do napisania jej recenzji, ale już wiem, że jest ona jedną z moich ulubionych książek. Czytając tą książkę przychodził mi na myśl Eragona, jednak Zwiadowcy są o wiele lepsze.

3.
Recenzja
Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes
Tak naprawdę przypomniałam sobie to dopiero pisząc tą notkę "Kurczę, przecież w tym roku czytałam Sherlocka Holmesa". Stawiam tę książkę tak wysoko, ponieważ to dzięki niej rozpoczęłam moją przygodę z czytaniem. Księga Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa zawiera wszystkie opowiadania napisane przez Arthur'a Conan'a Doyle'a. Jest to jedna z moich ulubionych książek.

2.
Recenzja
J. K. Rowling - Harry Potter i Insygnia Śmierci
Harry Potter jest naprawdę kultową książką. I każdy kto ją czytał darzy ją ciepłym wspomnieniem. Ta książka dostarczyła mi naprawdę dużo wzruszeń nie tylko mi ale milionom ludzi na świecie. Genialnie stworzony świat czarodziejów oraz Hogwart - jest to na pewno książka, która powinna stać na podium mojej listy.


1.
Andrzej Sapkowski - Wiedźmin : Pani jeziora
Tak! Na pierwszym miejscu podsumowania tego roku stoi Wiedźmin. Przemyślałam sobie dokładnie, która książka najbardziej mi się podobała i był nią właśnie Wiedźmin. Epicka historia, epicki świat, i epickie postaci. Na pierwsze miejsce na pewno nie zasługuje inna książka jak ta, która wyszła spod pióra Andrzeja Sapkowskiego.
I tak właśnie dobrnęliśmy do końca. Wyżej wymienione książki zaliczają się do moich ulubionych. Oczywiście było ich więcej, ale wypisanie ich więcej zajęłoby mi znacznie więcej czasu, a ja spędziłam parą dobrych godzin przygotowując tę notkę.
Z tego miejsca chciałabym życzyć wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i Udanego Sylwestra!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz